WESTPORT CHRISTMAS GRADED GALA DEC 2016                        
 
Event 1  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Higgins, Cara        9 CLM                    44.90      44.56        
  2 Bradley, Jane       10 SLIGO                  47.95      47.47        
  3 Berry McLaughlin,   11 Wsc                       NT      48.50        
  4 Golden, Ciara       11 Ballina SC                NT      49.28        
  5 Barrett, Clodagh    11 SLIGO                     NT      49.62        
  6 Slok, Ruby          11 Wsc                       NT      50.44        
  7 O Grady, Lily        9 SLIGO                     NT      51.81        
  8 Flemming, Laura     10 B DOL                     NT      52.50        
  9 McNulty, Katie      11 Ballina SC           1:57.04      52.71        
 10 Noonan, Ella        10 Wsc                       NT      52.75        
 11 Horkan, Holly        8 Wsc                       NT      53.09        
 12 Naylor, Erin        10 Ballina SC             51.14      53.69        
 13 MC Loughlin, Avril  11 Wsc                       NT      54.69        
 14 Mc Guire, Meave A   11 Ballina SC                NT      56.75        
 15 O'Connor, Alannah   10 B DOL                  57.71      59.12        
 16 O'Brien, Rachel     11 Ballina SC                NT      59.19        
 17 O'Briain, Hannah    10 Wsc                       NT      59.28        
 
Event 1  Girls 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Killeen, Isabelle   12 Ballina SC                NT      41.63        
  2 McManus, Rachel     12 SLIGO                     NT      42.91        
  3 O'Flynn, Aibhilin   13 Wsc                       NT      43.06        
  4 McNulty, Emma       12 Ballina SC                NT      43.52        
  5 O'Brien, Maria      12 Ballina SC                NT      44.34        
  6 Gallagher, Lauren   13 Wsc                       NT      44.62        
  7 Murphy, Georgia     13 Ballina SC                NT      44.65        
  8 Warde, Anna         13 CLM                       NT      46.34        
  9 Breen, Holly A      13 Ballina SC                NT      46.59        
 10 O'Hara, Laura       12 B DOL                     NT      46.73        
 11 Conway, Abi         12 Wsc                       NT      50.75        
 12 Gallagher, Toni     13 B DOL                     NT      57.25        
 13 Baynes, Sarah       13 B DOL                     NT      59.34        
 14 Moffatt, Grainne    12 Ballina SC                NT    1:03.03        
 
Event 1  Girls 14 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Little, Caoilfhion  14 CLM                       NT      41.71        
  2 Darcy, Niamh        14 CLM                       NT      50.78        
 
Event 2  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Eoin       11 CLM                       NT      40.85        
  2 Wooley, Luke        10 CLM                    43.18      42.98        
  3 Flemming, Shane     11 B DOL                     NT      46.50        
  4 McAloon, Conor      11 Ballina SC           1:49.84      47.91        
  5 Bradley, Mark        9 SLIGO                  50.99      49.50        
  6 Gillen, Daniel       9 SLIGO                     NT      50.63        
  7 Staunton, Peter     11 CLM                       NT      51.69        
  8 O Grady, Matthew     7 SLIGO                     NT      51.78        
  9 Mcnamara, Cormac     9 CBAR                      NT      57.90        
 10 Wooley, David        8 CLM                       NT    1:03.47        
 
Event 2  Boys 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wooley, James       12 CLM                    42.16      38.90        
  2 Reilly, Evan        12 CLM                       NT      43.75        
  3 O'Boyle, Michael    12 Ballina SC                NT      44.75        
 
Event 3  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Leila     11 Wsc                       NT      48.69        
  3 Flemming, Laura     10 B DOL                  56.65      53.25        
  4 Barrett, Clodagh    11 SLIGO                  55.65      54.65        
  5 McGeough, Orlaith   11 Wsc                       NT      55.53        
  6 Berry McLaughlin,   11 Wsc                       NT      55.84        
  7 MC Loughlin, Avril  11 Wsc                       NT      56.30        
  8 Golden, Ciara       11 Ballina SC                NT      56.84        
  9 Burns, Martha       10 CBAR                      NT      57.90        
 10 Bradley, Grace      11 Wsc                       NT      58.65        
 11 Warde, Deirdre      10 CLM                  1:04.44      59.22        
 12 Breslin, Amy        10 CLM                    57.58    1:00.22        
 13 Bradley, Jane       10 SLIGO                     NT    1:00.28        
 14 O Grady, Lily        9 SLIGO                     NT    1:00.53        
 15 McNulty, Katie      11 Ballina SC           2:42.10    1:01.29        
 16 Naylor, Erin        10 Ballina SC           1:11.68    1:03.81        
 17 Hodges, Clodagh     10 Wsc                       NT    1:04.65        
 18 Hodges, Maebhe      10 Wsc                       NT    1:05.19        
 19 Mullen, Lindsey     10 B DOL                1:10.57    1:10.69        
 20 Egan, Ella           9 B DOL                     NT    1:13.11        
 21 Rabbitt, Aisling     9 CLM                       NT    1:14.34        
 22 Loughran, Arianna   11 B DOL                     NT    1:16.38        
 
Event 3  Girls 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Lauren   13 Wsc                       NT      48.25        
  2 Warde, Anna         13 CLM                       NT      49.81        
  2 Bengochea, Candela  12 B DOL                     NT      52.35        
  3 McManus, Rachel     12 SLIGO                     NT      51.34        
  4 O Regan Farineau,   12 B DOL                     NT      51.85        
  5 Killeen, Isabelle   12 Ballina SC                NT      51.94        
  6 Boland, Avril       13 B DOL                     NT      52.37        
  7 O'Flynn, Aibhilin   13 Wsc                       NT      52.72        
  8 O'Brien, Maria      12 Ballina SC                NT      55.40        
  9 O'Hara, Laura       12 B DOL                     NT      55.44        
 10 Murphy, Georgia     13 Ballina SC                NT      55.87        
 11 Conway, Abi         12 Wsc                       NT      56.72        
 12 Breen, Holly A      13 Ballina SC                NT      57.47        
 13 McNulty, Emma       12 Ballina SC                NT      58.72        
 14 Moffatt, Grainne    12 Ballina SC                NT    1:04.44        
 15 Baynes, Sarah       13 B DOL                     NT    1:06.13        
 
Event 3  Girls 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Darcy, Niamh        14 CLM                       NT      50.25        
 
Event 4  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Eoin       11 CLM                       NT      49.88        
  2 Staunton, Peter     11 CLM                       NT      52.41        
  3 Flemming, Shane     11 B DOL                  59.36      52.57        
  4 Wooley, Luke        10 CLM                  1:01.76      54.57        
  5 Doherty, Ethan      10 CBAR                      NT      55.65        
  6 Gillen, Daniel       9 SLIGO                     NT      56.60        
  7 McNamara, Adam       9 CLM                       NT      57.59        
  8 Curley, Cillian      9 CBAR                      NT      57.60        
  9 O'Malley, Kyle       9 Wsc                       NT      57.72        
 10 Killeen, Pearse     11 CLM                       NT    1:00.40        
 11 Kelly, Charlie      10 Wsc                       NT    1:01.49        
 12 Bradley, Mark        9 SLIGO                     NT    1:03.94        
 13 Wooley, David        8 CLM                       NT    1:07.35        
 14 O Grady, Matthew     7 SLIGO                     NT    1:08.02        
 15 Mcnamara, Cormac     9 CBAR                      NT    1:12.78        
 
Event 4  Boys 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wooley, James       12 CLM                    47.63      48.66        
  2 Lynott, Thomas      12 B DOL                     NT      52.38        
  3 O'Boyle, Michael    12 Ballina SC                NT    1:06.66        
 
Event 4  Boys 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McNamara, Michael   15 CLM                       NT      44.04        
 
Event 5  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Leila     11 Wsc                       NT      41.72        
  2 Higgins, Cara        9 CLM                    48.40      48.78        
  3 MC Loughlin, Avril  11 Wsc                       NT      51.78        
  4 Golden, Ciara       11 Ballina SC             57.93      51.84        
  5 Bradley, Jane       10 SLIGO                  48.34      54.10        
  6 Barrett, Clodagh    11 SLIGO                  54.53      58.75        
  7 Naylor, Erin        10 Ballina SC           1:00.87    1:02.67        
  8 Warde, Deirdre      10 CLM                       NT    1:03.51        
 
Event 5  Girls 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Georgia     13 Ballina SC           1:03.81      31.97        
  2 Killeen, Isabelle   12 Ballina SC             45.71      44.37        
  3 McManus, Rachel     12 SLIGO                     NT      44.81        
  4 McNulty, Emma       12 Ballina SC                NT      51.50        
  5 O'Brien, Maria      12 Ballina SC           1:03.28      51.72        
  6 Kavanagh, Clodagh   12 CBAR                   55.55      53.87        
 
Event 5  Girls 14 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Darcy, Niamh        14 CLM                       NT      47.35        
 
Event 6  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Barry        10 B DOL                  49.35      44.57        
  2 Wooley, Luke        10 CLM                    47.38      45.81        
  3 McAloon, Conor      11 Ballina SC                NT      54.88        
  4 Staunton, Peter     11 CLM                       NT      55.46        
  5 Bradley, Mark        9 SLIGO                     NT      56.75        
  6 Curley, Cillian      9 CBAR                      NT      56.82        
  7 Gillen, Daniel       9 SLIGO                     NT    1:04.43        
  8 Woolley, David       8 CLM                       NT    1:06.25        
 
Event 6  Boys 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Boyle, Michael    12 Ballina SC                NT      50.44        
 
Event 7  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Leila     11 Wsc                       NT      38.22        
  2 Bradley, Grace      11 Wsc                       NT      40.72        
  3 Berry McLaughlin,   11 Wsc                       NT      41.47        
  5 Flemming, Laura     10 B DOL                  42.64      41.69        
  6 MC Loughlin, Avril  11 Wsc                       NT      41.80        
  7 Bradley, Jane       10 SLIGO                     NT      41.94        
  8 Higgins, Cara        9 CLM                    43.50      43.03        
  9 Barrett, Clodagh    11 SLIGO                  42.28      43.10        
 10 Golden, Ciara       11 Ballina SC                NT      43.38        
 11 Loughran, Arianna   11 B DOL                     NT      44.21        
 12 McNulty, Katie      11 Ballina SC                NT      47.22        
 13 McGeough, Orlaith   11 Wsc                       NT      47.69        
 14 Naylor, Erin        10 Ballina SC             45.10      47.83        
 15 Breslin, Amy        10 CLM                       NT      48.44        
 16 O Grady, Lily        9 SLIGO                     NT      49.32        
 17 Warde, Deirdre      10 CLM                    44.40      49.78        
 18 Horkan, Holly        8 Wsc                       NT      49.94        
 19 O'Connor, Alannah   10 B DOL                  48.35      50.43        
 20 Burns, Martha       10 CBAR                      NT      52.00        
 21 Noonan, Ella        10 Wsc                       NT      52.38        
 22 Mc Guire, Meave A   11 Ballina SC                NT      52.69        
 23 Hodges, Clodagh     10 Wsc                       NT      52.85        
 24 Egan, Ella           9 B DOL                     NT      53.34        
 25 Mullen, Lindsey     10 B DOL                  50.13      53.37        
 26 Rabbitt, Aisling     9 CLM                       NT      53.75        
 27 Hodges, Maebhe      10 Wsc                       NT      55.69        
 28 O'Brien, Rachel     11 Ballina SC                NT      56.22        
 29 Bracken, Ciara       9 CLM                       NT      57.96        
 30 O'Briain, Hannah    10 Wsc                       NT    1:00.59        
 
Event 7  Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McManus, Rachel     12 SLIGO                     NT      37.97        
  1 Killeen, Isabelle   12 Ballina SC                NT      37.97        
  3 O Regan Farineau,   12 B DOL                     NT      38.07        
  4 Warde, Anna         13 CLM                       NT      38.31        
  4 Bengochea, Candela  12 B DOL                     NT      41.59        
  5 Gallagher, Lauren   13 Wsc                       NT      38.75        
  6 O'Brien, Maria      12 Ballina SC                NT      38.87        
  7 O'Hara, Laura       12 B DOL                     NT      39.31        
  8 McNulty, Emma       12 Ballina SC                NT      40.50        
  9 O'Flynn, Aibhilin   13 Wsc                       NT      40.75        
 10 Kavanagh, Clodagh   12 CBAR                      NT      40.87        
 11 Conway, Abi         12 Wsc                       NT      41.44        
 12 Murphy, Georgia     13 Ballina SC                NT      42.45        
 13 Boland, Avril       13 B DOL                     NT      42.72        
 14 Breen, Holly A      13 Ballina SC                NT      45.53        
 15 Gallagher, Toni     13 B DOL                     NT      46.40        
 16 Baynes, Sarah       13 B DOL                     NT      49.88        
 17 Moffatt, Grainne    12 Ballina SC                NT      55.65        
 
Event 7  Girls 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Little, Caoilfhion  14 CLM                    34.36      35.31        
  2 Darcy, Niamh        14 CLM                       NT      39.69        
 
Event 8  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Barry        10 B DOL                  36.93      37.25        
  2 Treanor, Eoin       11 CLM                       NT      37.94        
  3 McAloon, Conor      11 Ballina SC           1:37.75      39.94        
  4 Wooley, Luke        10 CLM                       NT      40.22        
  5 Flemming, Shane     11 B DOL                  41.84      41.62        
  6 O'Malley, Kyle       9 Wsc                       NT      42.84        
  7 Bradley, Mark        9 SLIGO                  43.38      42.97        
  8 Curley, Cillian      9 CBAR                      NT      43.50        
  9 Staunton, Peter     11 CLM                       NT      43.87        
 10 O Grady, Matthew     7 SLIGO                     NT      46.12        
 11 Gillen, Daniel       9 SLIGO                     NT      47.34        
 12 Doherty, Ethan      10 CBAR                      NT      47.41        
 13 Kelly, Charlie      10 Wsc                       NT      50.44        
 14 MC Namara, Adam      9 CLM                       NT      51.81        
 15 Killeen, Pearse     11 CLM                       NT      52.10        
 16 Wooley, David        8 CLM                       NT      53.59        
 17 Mcnamara, Cormac     9 CBAR                      NT      57.22        
 
Event 8  Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reilly, Evan        12 CLM                       NT      33.41        
  2 Wooley, James       12 CLM                    44.64      35.69        
  3 O Boyle, Michael    12 Ballina SC           1:44.37      41.15        
  4 Lynott, Thomas      12 B DOL                     NT      41.36        
 
Event 8  Boys 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McNamara, Michael   15 CLM                       NT      33.37