CONNACHT CHAMPS 2011 TUAM

                                   
Event 1  Boys 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            14 ATH                            4:32.34        
  2 Anderson, Ronan           13 SLIGO                          4:35.56        
  3 Melly, Cillian            13 CBAR                           4:44.90        
  4 Duffy, Oisin              14 GAL                            4:49.32        
  5 O'Sullivan, Bryan         12 GAL                            4:50.15        
  6 Moore, Andrew             13 GAL                            4:51.06        
  7 Quinn, Gerry              12 LONG                           4:53.10        
  8 Warby, Cian               14 ATH                            4:57.05        
  9 Lennon, Fiachra           12 ATH                            4:58.06        
 10 Livingstone, Patrick      13 CBAR                           4:58.93        
 11 Dowling, David            13 LASER                          5:00.41        
 12 Brinn, Jonathan           13 TUAM                           5:04.31        
 13 Mitchell, Eoin            14 CBAR                           5:05.19        
 14 McGinty, Stephen          13 SHARK                          5:10.80        
 15 Madden, Ciaran            13 LONG                           5:11.31        
 16 MC Cormack, Fergus        14 CLM                            5:12.07        
 17 Mc Nicholas, Jim          13 WPORT                          5:14.53        
 18 Mc Gurrin, Condlae        13 CBAR                           5:15.49        
 19 Burke, Ciaran             10 TUAM                           5:24.68        
 20 O'Connor, Thomas          13 GAL                            5:26.13        
 21 Dunne, Shane              12 B DOL                          5:30.87        
 22 Moran, Michael            10 COM                            5:40.54        
 23 Whiteside, Cian           12 SLIGO                          5:56.77        
 24 Melly, Conor              11 CBAR                           5:58.36        
 25 Mooney, Christopher Paul  12 BLU F                          6:01.66        
 25 Keogh, Timothy            10 GAL                            6:01.66        
 
Event 1  Boys 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Galvin, Evan              15 ATH                            4:25.81        
  2 Condron, Alex             15 ATH                            4:27.43        
  3 Condron, Ryan             15 ATH                            4:31.85        
  4 Conlon, John              15 ATH                            4:38.86        
  5 O'Boyle, Brian            15 LONG                           4:39.10        
  6 O'Reilly, Aichilin        15 WPORT                          4:40.73        
  7 Doherty, Con              15 CBAR                           4:42.97        
 
Event 2  Girls 13 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                           4:56.07        
  2 Sheridan, Chloe           13 CBAR                           5:01.54        
  3 Joyce, Ciera              12 SHARK                          5:09.35        
  4 Clabby, Aibhlin           11 ATH                            5:12.92        
  5 O'Neill, Ciara            12 LASER                          5:15.48        
  6 Claffey, Emer             13 GAL                            5:16.32        
  7 MC Farland, Alex          12 GAL                            5:18.03        
  8 Harrington, Lisa          11 ATH                            5:18.57        
  9 Grady, Aisling            12 CBAR                           5:20.19        
 10 Anderson, Kate            12 SLIGO                          5:21.49        
 11 Fadden, Ambre             13 CBAR                           5:21.99        
 12 Shorten, Aoife            12 SHARK                          5:23.77        
 13 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                           5:26.18        
 14 Arthur, Shauna            12 GAL                            5:28.08        
 15 Dinneen, Molly            12 LASER                          5:29.82        
 16 Mc Namara, Dearbhail      13 WPORT                          5:29.85        
 17 Reidy, Sinead             13 ATH                            5:37.92        
 18 Shaughnessy, Sarah        12 CLM                            5:39.13        
 19 Madden, Dearbhaile        11 LONG                           5:39.95        
 20 O'Brien, Paola            11 SHARK                          5:57.54        
 21 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                           6:00.92        
 22 Egan, Stacey              11 ATH                            6:13.80        
 23 Kelly, Anne-Marie         11 CLM                            6:17.14        
 
Event 2  Girls 14 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hurst, Maedbh             14 ATH                            4:42.50        
  2 O'Reilly-Collins, Sionan  15 ATH                            4:42.66        
  3 Mc Nevin, Ciara           14 LONG                           4:42.93        
  4 Joyce, Chloe              16 ATH                            4:43.72        
  5 MC Namara, Niamh          14 ATH                            4:46.64        
  6 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 CLM                            4:53.18        
  7 Fullard, Olivia           15 COM                            4:57.15        
  8 Kilgallon, Aoife          15 CLM                            4:59.65        
  9 Breslin, Ciara            14 CLM                            5:02.06        
 10 Tuohy, Anna               14 CBAR                           5:08.37        
 11 Dervan, Louise            14 CBAR                           5:13.48        
 12 Mooney, Orla              14 ATH                            5:15.85        
 13 Kelly, Alex               14 SHARK                          5:18.50        
 14 McGuinness, Tara          14 SHARK                          5:23.20        
 15 Freeman-Stannett, Tymora  15 COM                            5:28.04        
 16 Ryan, Emma                14 COM                            5:29.81        
 17 Pfeiffer, Ronja           14 BLU F                          5:30.55        
 18 Gallagher, Emily          14 LASER                          5:30.74        
 19 Byrne, Ellen              14 TUAM                           5:37.08        
 20 Jennings, Sorcha          16 SHARK                          5:42.98        
 21 Gilmore, Helen            14 CLM                            5:47.11        
 22 Shaughnessy, Megan        14 CLM                            5:52.75        
 
Event 3  Boys 14 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Murray, Cadhla            12 LASER                  40.32      38.68        
  2 Brinn, Jonathan           13 TUAM                   39.32      39.06        
  3 O'Malley, Brian           12 WPORT                  41.62      40.05        
  4 Fitzgerald, Adam          12 SHARK                  40.97      40.18        
  5 Curley, Jake              13 ATH                    39.99      40.21        
  6 Ward, James               13 LONG                   41.95      42.15        
 
Event 3  Boys 14 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brinn, Jonathan           13 TUAM                              39.32 q      
  2 Curley, Jake              13 ATH                               39.99 q      
  3 Murray, Cadhla            12 LASER                             40.32 q      
  4 Fitzgerald, Adam          12 SHARK                             40.97 q      
  5 O'Malley, Brian           12 WPORT                             41.62 q      
  6 Ward, James               13 LONG                              41.95 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mooney, Christopher Paul  12 BLU F                             42.84        
  8 Gavin, Lorcan             12 SHARK                             43.05        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Donovan, Aditya           11 LASER                             43.15        
 10 McGinty, Stephen          13 SHARK                             43.33        
 11 Scully, Bryan             10 ATH                               44.05        
 12 Burke, Ciaran             10 TUAM                              44.40        
 13 Knight, David             12 GAL                               44.57        
 14 Moran, Mark               11 GAL                               45.02        
 15 Diviney, Oran             12 SHARK                             46.13        
 16 O'Hanlon, Shane           12 LONG                              46.44        
 17 O'Connor, Thomas          13 GAL                               46.51        
 18 Mc Loughlin, Shane        12 WPORT                             46.86        
 19 Keogh, Timothy            10 GAL                               47.89        
 20 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                              48.35        
 
Event 3  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Condron, Alex             15 ATH                    33.36      33.17        
  2 Condron, Ryan             15 ATH                    35.21      34.82        
  3 Greene, Darragh           15 LONG                   35.56      35.67        
  4 Dervan, Killian           16 CBAR                   36.04      35.94        
  5 Murphy, Richard           15 GAL                    38.68      38.20        
 
Event 3  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Condron, Alex             15 ATH                               33.36 q      
  2 Condron, Ryan             15 ATH                               35.21 q      
  3 Greene, Darragh           15 LONG                              35.56 q      
  4 Dervan, Killian           16 CBAR                              36.04 q      
  5 Murphy, Richard           15 GAL                               38.68 q      
  6 O'Heochaidh, Éinne        18 SHARK                             44.23 q      
 
Event 4  Girls 13 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 MC Farland, Alex          12 GAL                    42.89      41.36        
  2 Murphy, Jade              13 SLIGO                  42.17      41.54        
  3 Gavin, Aideen             13 GAL                    41.81      41.66        
  4 Kilgallon, Niamh          11 CLM                    41.16      41.84        
  5 Mc Namara, Dearbhail      13 WPORT                  41.19      41.96        
  6 Kelly, Aoife              13 ATH                    43.68      43.23        
 
Event 4  Girls 13 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kilgallon, Niamh          11 CLM                               41.16 q      
  2 Mc Namara, Dearbhail      13 WPORT                             41.19 q      
  3 Gavin, Aideen             13 GAL                               41.81 q      
  4 Murphy, Jade              13 SLIGO                             42.17 q      
  5 MC Farland, Alex          12 GAL                               42.89 q      
  6 Kelly, Aoife              13 ATH                               43.68 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Claffey, Emer             13 GAL                               43.94        
  8 Burke, Eve                10 CLM                               44.79        
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Sullivan, Molly         11 GAL                               46.05        
 10 Fox, Sarah Jane           13 TUAM                              46.24        
 11 McManaman, Jemma          11 SHARK                             46.30        
 12 Burns, Ella               11 WPORT                             46.35        
 13 Dolan, Tara               11 COM                               47.43        
 14 Kavanagh, Kate            12 GAL                               48.44        
 15 Kilduff, Jenni            10 COM                               50.73        
 16 Campbell, Roisin          11 COM                               51.99        
 17 Naughton, Imogen          11 GAL                               52.15        
 18 Newell, Mary              11 TUAM                              53.03        
 19 Naughton, Aideen          12 SHARK                             53.32        
 20 O'Brien, Paola            11 SHARK                             54.61        
 
Event 4  Girls 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Geoghegan, Clare          17 COM                    38.25      38.31        
  2 Fullard, Olivia           15 COM                    39.19      38.53        
  3 Kilgallon, Aoife          15 CLM                    39.07      39.22        
  4 Donovan, Gitanjali        14 LASER                  41.30      41.48        
  5 Hristeva, Kristiana       15 GAL                    41.64      41.63        
  6 Kelly, Alex               14 SHARK                  42.98      42.93        
 
Event 4  Girls 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Geoghegan, Clare          17 COM                               38.25 q      
  2 Kilgallon, Aoife          15 CLM                               39.07 q      
  3 Fullard, Olivia           15 COM                               39.19 q      
  4 Donovan, Gitanjali        14 LASER                             41.30 q      
  5 Hristeva, Kristiana       15 GAL                               41.64 q      
  6 Kelly, Alex               14 SHARK                             42.98 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hibbs, Sasha              14 COM                               44.96        
  8 Jennings, Sorcha          16 SHARK                             47.28        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Byrne, Ellen              14 TUAM                              47.42        
 10 Tannion, Lia              15 SHARK                             50.83        
 
Event 5  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           13 SLIGO                          2:23.58        
  2 Joyce, Darragh            14 ATH                            2:25.48        
  3 Duffy, Oisin              14 GAL                            2:30.73        
  4 Mc Nicholas, Jim          13 WPORT                          2:36.75        
  5 Melly, Cillian            13 CBAR                           2:38.13        
  6 O'Sullivan, Bryan         12 GAL                            2:38.24        
  7 Quinn, Gerry              12 LONG                           2:39.53        
  8 Moore, Andrew             13 GAL                            2:39.58        
  9 Burke, Ruairi             14 LASER                          2:40.98        
 10 Warby, Cian               14 ATH                            2:41.06        
 11 Madden, Ciaran            13 LONG                           2:42.98        
 12 Livingstone, Patrick      13 CBAR                           2:43.21        
 13 Brinn, Jonathan           13 TUAM                           2:43.63        
 14 Dowling, David            13 LASER                          2:43.94        
 15 Murray, Cadhla            12 LASER                          2:45.71        
 16 Mitchell, Eoin            14 CBAR                           2:46.03        
 17 Mc Gurrin, Condlae        13 CBAR                           2:50.81        
 18 Kelly, Evan               14 SLIGO                          2:51.34        
 19 Scully, Daniel            13 GAL                            2:52.09        
 20 Burke, Ciaran             10 TUAM                           2:52.97        
 21 Mc Hugh-Murphy, Dara      12 CLM                            2:54.06        
 22 Lennon, Fiachra           12 ATH                            2:54.11        
 23 O'Malley, Brian           12 WPORT                          2:54.38        
 24 Knight, David             12 GAL                            2:54.86        
 25 Tannion, Joseph           12 SHARK                          2:58.02        
 26 Gavin, Lorcan             12 SHARK                          2:58.58        
 27 Lannon, Kevin             13 COM                            2:59.20        
 28 Dervan, Mark              11 CBAR                           3:04.87        
 29 Powell, Robert            10 ATH                            3:05.61        
 30 Reilly, Colm              11 ATH                            3:05.97        
 31 Melly, Conor              11 CBAR                           3:07.94        
 32 O'Hanlon, Shane           12 LONG                           3:12.30        
 33 Whiteside, Cian           12 SLIGO                          3:14.69        
 34 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                           3:14.81        
 35 Ashton, Callum            11 LASER                          3:15.40        
 36 Keogh, Timothy            10 GAL                            3:17.77        
 37 Mc Loughlin, Shane        12 WPORT                          3:22.87        
 38 Diviney, Oran             12 SHARK                          3:27.05        
 -- Moran, Mark               11 GAL                                 DQ        
 
Event 5  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Killian           16 CBAR                           2:30.56        
  2 O'Boyle, Brian            15 LONG                           2:31.16        
  3 Murphy, Richard           15 GAL                            2:39.47        
  4 Greene, Darragh           15 LONG                           2:40.24        
 -- Conlon, John              15 ATH                                 DQ        
 
Event 6  Girls 13 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                           2:40.14        
  2 Gavin, Aideen             13 GAL                            2:40.98        
  3 Dully, Caitlin            13 ATH                            2:45.18        
  4 Sheridan, Chloe           13 CBAR                           2:45.89        
  5 Joyce, Ciera              12 SHARK                          2:47.22        
  6 Claffey, Emer             13 GAL                            2:48.20        
  7 Grady, Aisling            12 CBAR                           2:48.58        
  8 Fadden, Ambre             13 CBAR                           2:48.93        
  9 Arthur, Shauna            12 GAL                            2:50.57        
 10 Dinneen, Molly            12 LASER                          2:52.41        
 11 Anderson, Kate            12 SLIGO                          2:53.48        
 12 Shorten, Aoife            12 SHARK                          2:54.86        
 13 Mc Namara, Dearbhail      13 WPORT                          2:55.27        
 14 Fox, Sarah Jane           13 TUAM                           2:56.63        
 15 O'Neill, Ciara            12 LASER                          2:57.52        
 16 Cunnane, Aine             12 CLM                            2:57.53        
 17 O'Sullivan, Molly         11 GAL                            2:58.00        
 18 Shaughnessy, Sarah        12 CLM                            2:58.01        
 19 Mc Closkey, Deirbhile     11 SLIGO                          2:58.21        
 20 Fahy, Laura               12 CBAR                           2:58.87        
 21 Jennings, Sarah           12 GAL                            2:59.36        
 22 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                           3:00.28        
 23 Kelly, Aoife              13 ATH                            3:00.30        
 24 Gerrity, Lisa             13 SLIGO                          3:00.75        
 25 MC Farland, Alex          12 GAL                            3:01.63        
 26 Kilgallon, Niamh          11 CLM                            3:04.60        
 27 Madden, Dearbhaile        11 LONG                           3:05.37        
 28 Doran, Ciara              10 ATH                            3:05.38        
 29 Farrell, Ailbhe           12 LONG                           3:05.40        
 30 Mellotte, Georgia         11 WPORT                          3:06.24        
 31 Hosty, Aoife              12 SHARK                          3:08.79        
 32 Dowling, Caoimhe          10 LASER                          3:13.32        
 33 Crosby, Emer              11 LASER                          3:13.66        
 34 Beirne, Aoibin            12 CFINS                          3:17.51        
 35 O'Brien, Paola            11 SHARK                          3:18.09        
 36 Naughton, Aideen          12 SHARK                          3:23.30        
 37 Egan, Stacey              11 ATH                            3:23.39        
 38 Burke, Eve                10 CLM                            3:23.68        
 39 Naughton, Imogen          11 GAL                            3:24.69        
 40 Murphy, Rachel            11 BALL                           3:25.83        
 41 Reidy, Sinead             13 ATH                            3:31.45        
 -- Kavanagh, Kate            12 GAL                                 DQ        
 
Event 6  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Chloe              16 ATH                            2:32.36        
  2 Fullard, Olivia           15 COM                            2:36.96        
  3 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 CLM                            2:38.16        
  4 Mc Nevin, Ciara           14 LONG                           2:38.23        
  5 Geoghegan, Clare          17 COM                            2:38.64        
  6 Kilgallon, Aoife          15 CLM                            2:42.84        
  7 Kilgallon, Sarah          17 CLM                            2:46.13        
  8 Donovan, Gitanjali        14 LASER                          2:47.54        
  9 Breslin, Ciara            14 CLM                            2:48.35        
 10 Dervan, Louise            14 CBAR                           2:48.74        
 11 Walsh, Catriona           16 CBAR                           2:49.69        
 12 Kelly, Alex               14 SHARK                          2:49.83        
 13 Shorten, Fiona            14 SHARK                          2:51.40        
 14 Tuohy, Anna               14 CBAR                           2:51.49        
 15 Higgins, Megan            20 CLM                            2:51.53        
 16 McGuinness, Tara          14 SHARK                          2:51.84        
 17 Delaney, Erica            16 COM                            2:53.28        
 18 Hibbs, Sasha              14 COM                            2:55.14        
 19 Freeman-Stannett, Tymora  15 COM                            2:56.65        
 20 Mc Gurrin, Etain          15 BALL                           3:03.50        
 21 Quirke, Fiona             15 LASER                          3:07.01        
 22 Ryan, Emma                14 COM                            3:07.14        
 23 Hristeva, Kristiana       15 GAL                            3:09.25        
 24 Shaughnessy, Megan        14 CLM                            3:10.21        
 25 Gallagher, Emily          14 LASER                          3:10.43        
 
Event 7  Boys 14 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Bryan         12 GAL                            2:31.24        
  2 Duffy, Oisin              14 GAL                            2:31.39        
  3 Warby, Cian               14 ATH                            2:32.94        
  4 Melly, Cillian            13 CBAR                           2:36.47        
  5 Dowling, David            13 LASER                          2:37.23        
  6 Burke, Ciaran             10 TUAM                           2:41.23        
  7 Madden, Ciaran            13 LONG                           2:41.44        
  8 Mc Gurrin, Condlae        13 CBAR                           2:42.33        
  9 Scully, Daniel            13 GAL                            2:45.65        
 10 Corcoran, Darragh         14 SLIGO                          2:48.47        
 11 Knight, David             12 GAL                            2:49.40        
 12 Powell, Robert            10 ATH                            2:50.83        
 13 Kelly, Evan               14 SLIGO                          2:51.92        
 14 Lannon, Kevin             13 COM                            2:53.23        
 15 Mc Hugh-Murphy, Dara      12 CLM                            2:53.31        
 16 O'Malley, Brian           12 WPORT                          2:54.03        
 17 Burke, Ruairi             14 LASER                          2:54.87        
 18 MC Cormack, Fergus        14 CLM                            2:57.55        
 19 Moran, Michael            10 COM                            2:57.77        
 20 O'Hanlon, Shane           12 LONG                           2:58.23        
 21 O'Connor, Thomas          13 GAL                            2:59.33        
 22 McGinty, Stephen          13 SHARK                          2:59.47        
 23 Dunne, Shane              12 B DOL                          3:01.23        
 24 Ashton, Callum            11 LASER                          3:01.32        
 25 Gavin, Lorcan             12 SHARK                          3:04.29        
 26 Dervan, Mark              11 CBAR                           3:07.52        
 
Event 7  Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Galvin, Evan              15 ATH                            2:20.09        
  2 O'Boyle, Brian            15 LONG                           2:24.84        
  3 Dervan, Killian           16 CBAR                           2:30.34        
  4 O'Reilly, Aichilin        15 WPORT                          2:32.00        
  5 Murphy, Richard           15 GAL                            2:38.20        
 
Event 8  Girls 13 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gavin, Aideen             13 GAL                            2:36.70        
  2 Costello, Katie           12 ATH                            2:38.46        
  3 Sheridan, Chloe           13 CBAR                           2:41.74        
  4 Claffey, Emer             13 GAL                            2:42.42        
  5 Kavanagh, Kate            12 GAL                            2:45.95        
  6 Clabby, Aibhlin           11 ATH                            2:51.10        
  7 Cunnane, Aine             12 CLM                            2:53.73        
  8 Fadden, Ambre             13 CBAR                           2:54.89        
  9 O'Neill, Ciara            12 LASER                          2:54.95        
 10 O'Sullivan, Molly         11 GAL                            2:55.12        
 11 Shorten, Aoife            12 SHARK                          2:56.88        
 12 Fahy, Laura               12 CBAR                           2:57.36        
 13 Crosby, Emer              11 LASER                          2:57.52        
 14 Dinneen, Molly            12 LASER                          2:57.82        
 15 Arthur, Shauna            12 GAL                            2:58.04        
 16 Mc Namara, Dearbhail      13 WPORT                          3:00.98        
 17 Delaney, Riona            13 COM                            3:01.43        
 18 Kelly, Lauren             11 SHARK                          3:02.18        
 19 Mc Closkey, Deirbhile     11 SLIGO                          3:02.57        
 20 Doran, Ciara              10 ATH                            3:03.08        
 21 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                           3:04.45        
 22 Shaughnessy, Sarah        12 CLM                            3:04.76        
 23 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                           3:05.14        
 24 Farrell, Ailbhe           12 LONG                           3:06.18        
 25 Gerrity, Lisa             13 SLIGO                          3:07.27        
 26 Hosty, Aoife              12 SHARK                          3:08.30        
 27 Naughton, Imogen          11 GAL                            3:11.30        
 28 Murphy, Rachel            11 BALL                           3:11.57        
 29 Mellotte, Georgia         11 WPORT                          3:14.97        
 30 Naughton, Aideen          12 SHARK                          3:19.88        
 31 Kelly, Anne-Marie         11 CLM                            3:20.12        
 
Event 8  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Reilly-Collins, Sionan  15 ATH                            2:28.78        
  2 Kennedy, Grainne          17 SHARK                          2:30.11        
  3 Mc Nevin, Ciara           14 LONG                           2:36.11        
  4 Fullard, Olivia           15 COM                            2:40.75        
  5 Kilgallon, Sarah          17 CLM                            2:43.86        
  6 Kilgallon, Aoife          15 CLM                            2:44.42        
  7 Walsh, Catriona           16 CBAR                           2:45.10        
  8 McGuinness, Tara          14 SHARK                          2:47.27        
  9 Gallagher, Emily          14 LASER                          2:51.30        
 10 Delaney, Erica            16 COM                            2:53.35        
 11 Hibbs, Sasha              14 COM                            2:54.25        
 12 Tuohy, Anna               14 CBAR                           2:55.43        
 13 Quirke, Fiona             15 LASER                          2:58.40        
 14 Mc Gurrin, Etain          15 BALL                           3:00.80        
 15 Freeman-Stannett, Tymora  15 COM                            3:01.38        
 16 Shaughnessy, Megan        14 CLM                            3:04.46        
 
Event 9  Boys 14 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Burke, Ruairi             14 LASER                  28.86      28.47        
  2 Joyce, Darragh            14 ATH                    28.22      28.64        
  3 Curley, Jake              13 ATH                    29.40      29.36        
  4 Mc Nicholas, Jim          13 WPORT                  29.54      29.42        
  5 Mitchell, Eoin            14 CBAR                   29.66      29.57        
  6 MC Cormack, Fergus        14 CLM                    29.66      29.59        
 
Event 9  Boys 14 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Darragh            14 ATH                               28.22 q      
  2 Burke, Ruairi             14 LASER                             28.86 q      
  3 Curley, Jake              13 ATH                               29.40 q      
  4 Mc Nicholas, Jim          13 WPORT                             29.54 q      
  5 MC Cormack, Fergus        14 CLM                               29.66 q      
  5 Mitchell, Eoin            14 CBAR                              29.66 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Duffy, Oisin              14 GAL                               29.75        
  8 Quinn, Gerry              12 LONG                              29.92        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moore, Andrew             13 GAL                               30.64        
 10 Fitzsimons, David         14 ATH                               30.99        
 11 Brinn, Jonathan           13 TUAM                              31.04        
 12 Lennon, Fiachra           12 ATH                               31.14        
 13 Corcoran, Darragh         14 SLIGO                             31.23        
 14 Scully, Daniel            13 GAL                               31.74        
 15 Burke, Ciaran             10 TUAM                              31.92        
 15 Kelly, Evan               14 SLIGO                             31.92        
 17 Powell, Robert            10 ATH                               32.63        
 18 Tannion, Joseph           12 SHARK                             33.07        
 19 Mooney, Christopher Paul  12 BLU F                             33.11        
 20 Ward, James               13 LONG                              33.28        
 21 Fitzgerald, Adam          12 SHARK                             33.64        
 22 Knight, David             12 GAL                               33.76        
 23 Moran, Michael            10 COM                               33.77        
 24 O'Connor, Thomas          13 GAL                               33.79        
 25 Mc Hugh-Murphy, Dara      12 CLM                               33.88        
 26 Reilly, Colm              11 ATH                               33.91        
 27 McGinty, Stephen          13 SHARK                             34.22        
 28 Diviney, Oran             12 SHARK                             34.31        
 29 O'Hanlon, Shane           12 LONG                              35.34        
 30 Gavin, Lorcan             12 SHARK                             35.37        
 31 Mc Loughlin, Shane        12 WPORT                             36.36        
 32 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                              36.44        
 33 Ashton, Callum            11 LASER                             36.79        
 34 Moran, Mark               11 GAL                               37.32        
 35 Keogh, Timothy            10 GAL                               37.61        
 
Event 9  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Condron, Alex             15 ATH                    26.83      26.23        
  2 Galvin, Evan              15 ATH                    27.23      27.29        
  3 O'Reilly, Aichilin        15 WPORT                  27.92      27.91        
  4 Condron, Ryan             15 ATH                    28.00      28.07        
  5 Conlon, John              15 ATH                    28.68      28.56        
  6 O'Boyle, Brian            15 LONG                   28.98      29.78        
 
Event 9  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Condron, Alex             15 ATH                               26.83 q      
  2 Galvin, Evan              15 ATH                               27.23 q      
  3 O'Reilly, Aichilin        15 WPORT                             27.92 q      
  4 Condron, Ryan             15 ATH                               28.00 q      
  5 Conlon, John              15 ATH                               28.68 q      
  6 O'Boyle, Brian            15 LONG                              28.98 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Doherty, Con              15 CBAR                              28.99        
  8 Murphy, Richard           15 GAL                               29.02        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greene, Darragh           15 LONG                              29.52        
 
Event 10  Girls 13 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                   29.61      29.06        
  2 Joyce, Ciera              12 SHARK                  31.10      30.37        
  3 Dully, Caitlin            13 ATH                    31.08      30.89        
  4 Clabby, Aibhlin           11 ATH                    31.71      31.10        
  5 MC Farland, Alex          12 GAL                    31.91      31.36        
  6 Claffey, Emer             13 GAL                    32.05      32.06        
 
Event 10  Girls 13 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                              29.61 q      
  2 Dully, Caitlin            13 ATH                               31.08 q      
  3 Joyce, Ciera              12 SHARK                             31.10 q      
  4 Mc Manus, Roisin          13 WPORT                             31.68 q      
  5 Clabby, Aibhlin           11 ATH                               31.71 q      
  6 MC Farland, Alex          12 GAL                               31.91 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Claffey, Emer             13 GAL                               32.05        
  8 Costello, Katie           12 ATH                               32.16        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fox, Sarah Jane           13 TUAM                              32.30        
 10 Gavin, Aideen             13 GAL                               32.75        
 11 Kelly, Aoife              13 ATH                               33.15        
 12 Harrington, Lisa          11 ATH                               33.69        
 13 Jennings, Sarah           12 GAL                               33.90        
 14 Kilgallon, Niamh          11 CLM                               33.95        
 15 Friel, Alanna             11 ATH                               34.02        
 16 Delaney, Riona            13 COM                               34.04        
 17 Mellotte, Georgia         11 WPORT                             34.13        
 18 Reidy, Sinead             13 ATH                               34.35        
 18 Murphy, Jade              13 SLIGO                             34.35        
 20 O'Brien, Paola            11 SHARK                             34.59        
 21 Hosty, Aoife              12 SHARK                             34.62        
 21 Cunnane, Aine             12 CLM                               34.62        
 23 O'Sullivan, Molly         11 GAL                               34.96        
 24 Crosby, Emer              11 LASER                             35.11        
 25 Farrell, Ailbhe           12 LONG                              35.23        
 26 Burke, Eve                10 CLM                               36.17        
 27 Doran, Ciara              10 ATH                               36.19        
 28 Burns, Ella               11 WPORT                             36.34        
 29 Dowling, Caoimhe          10 LASER                             36.64        
 30 Dolan, Tara               11 COM                               37.26        
 31 Naughton, Aideen          12 SHARK                             38.15        
 32 Newell, Mary              11 TUAM                              38.26        
 33 Campbell, Roisin          11 COM                               38.80        
 34 Naughton, Imogen          11 GAL                               39.04        
 35 Kelly, Lauren             11 SHARK                             39.29        
 36 Kilduff, Jenni            10 COM                               39.53        
 37 McManamon, Jemma          11 SHARK                             40.17        
 
Event 10  Girls 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kennedy, Grainne          17 SHARK                  29.39      28.91        
  2 Hurst, Maedbh             14 ATH                    29.39      29.27        
  3 Mc Nevin, Ciara           14 LONG                   29.93      29.40        
  4 Breslin, Ciara            14 CLM                    30.04      30.21        
  5 Geoghegan, Clare          17 COM                    30.34      30.79        
  6 Higgins, Megan            20 CLM                    30.37      30.89        
 
Event 10  Girls 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kennedy, Grainne          17 SHARK                             29.39 q      
  1 Hurst, Maedbh             14 ATH                               29.39 q      
  3 Mc Nevin, Ciara           14 LONG                              29.93 q      
  4 Breslin, Ciara            14 CLM                               30.04 q      
  5 Geoghegan, Clare          17 COM                               30.34 q      
  6 Higgins, Megan            20 CLM                               30.37 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 CLM                               30.75        
  8 Walsh, Catriona           16 CBAR                              31.22        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shorten, Fiona            14 SHARK                             31.55        
 10 Pfeiffer, Ronja           14 BLU F                             31.61        
 11 Mooney, Orla              14 ATH                               31.83        
 12 Hibbs, Sasha              14 COM                               31.91        
 13 Donovan, Gitanjali        14 LASER                             32.38        
 14 Kelly, Alex               14 SHARK                             32.94        
 15 McGuinness, Tara          14 SHARK                             33.85        
 16 Hristeva, Kristiana       15 GAL                               34.36        
 17 Byrne, Ellen              14 TUAM                              35.05        
 18 Jennings, Sorcha          16 SHARK                             35.16        
 19 Ryan, Emma                14 COM                               35.28        
 20 Tannion, Lia              15 SHARK                             41.23        
 
Event 11  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                1:50.64        
 
Event 12  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                1:57.95        
  2 Claremorris SC  'A'                                         2:02.11        
  3 Comans S C  'B'                                             2:02.88        
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:06.84        
 
Event 13  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                1:57.24        
  2 Castlebar  'A'                                              2:01.00        
  3 Galway Swim Team  'A'                                       2:03.74        
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:14.85        
 
Event 14  Girls 13 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       2:05.06        
  2 Castlebar  'A'                                              2:05.25        
  3 Athlone  'A'                                                2:07.54        
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:13.83        
  5 Sligo S C  'A'                                              2:13.97        
  6 Laser S.C.  'A'                                             2:16.46        
  7 Claremorris SC  'A'                                         2:16.74        
  8 Comans S C  'A'                                             2:32.35        
 
Event 15  Mixed 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Reilly, Aichilin        15 WPORT                         18:24.42        
  2 Doherty, Con              15 CBAR                          18:33.11        
  3 MC Namara, Niamh          14 ATH                           18:53.71        
  4 Fitzsimons, David         14 ATH                           19:36.16        
  5 Shorten, Fiona            14 SHARK                         22:40.18